MENÜ

Starnails
Minden a műkörömről!

A MŰKÖRÖM TÖRTÉNETE

A műkörmök viselete sokkal korábbi időkre vezethető vissza, mint azt gondolnánk. Már Kleopátra is viselt porcelánból készített és ragasztóhoz hasonló folyadékkal rögzített műkörmöket. Kínában a Ming-dinasztia korában (1268-1644) szintén viseltek műkörmöket. Akkoriban a nemes urak hangsúlyozták a körmeiket úgy , hogy rizspapírral, selyemmel vonták be, vagy porcelánnal erősítették meg.

Az első körömlakkok

A szépségipar első igazi próbálkozása abból a célból, hogy szépek és ápoltak legyenek a körmök, bizony különlegesen kezdődött. A 20-as évek közepe táján az autólakkok kifejlesztése hozta magával a tartós körömlakkok létrejöttét. Olyan sztárok, mint Marlene Dietrich és Greta Garbo, divatba hozták a vérvörös és pink körömlakkok viseletét. Ez idő tájt volt népszerű az úgynevezett „Gatsby" stílus, melynél a körömholdat és körömszéleket nem lakkozták ki, csak a köröm közepét festették pirosra vagy pinkre. 1932-ben gyökeres változás következett be a körömkozmetikában. Charles Revlon és kémikus testvére Joseph Revlon kifejlesztett egy átlátszó, a világon az első pigment tartalmú körömlakkot. A pigmentek lehetővé tették a színek rendkívül széles skáláját.

Az első műkörmök a piacon

Az első műköröm 1934-ben került forgalomba Chicagóban, melyet egy fogorvos fejlesztett ki. Így a körömrágóknak is lehetőségük nyílt arra, hogy szép, ápolt körmöket viselhessenek.
Ebben az időszakban a köröm bezöldülése, gombásodása egyáltalán nem volt ritka, hiszen a műköröm készítése előtt a baktériumokat, a gomba spórákat és a nedvességet nem távolították el szakszerűen a természetes köröm felszínéről.

A modern műkörmök

A mai nő számára már teljesen természetes, hogy az ápolt külsőhöz hozzátartozik a tökéletes manikűr, illetve a műköröm. Ehhez alapvető követelmény a manikűrösök/műkörmösök mindenre kiterjedő képzése, hibátlan munka és kiváló alapanyagok használata.

 

Forrás: mediamac

 

Hírek

  • Oldal
    2010-06-29 01:04:02

    Az oldal szerkeztés alatt áll.

Szavazás

Tetszik az oldalam?
Nem, borzalmas.
Elmegy.
Igen, nagyon.
Asztali nézet